درباره مرکز آموزش

آموزش با کیفیت، هر زمان، برای همه

از گذشته تا امروز یکی از مشکلات اصلی دانش آموزان به خصوص بچه های شهرستانی و مناطق محروم، عدم دسترسی به اساتید برجسته و یا حتی نداشتن توانایی مالی برای حضور در کلاس های اساتید بزرگ آموزشی، بوده است. حقیقتی ناگوار که باعث شده در طول این سال ها، بسیاری از استعدادهای درخشان که در نقاط غیربرخوردار زندگی می کردند، مجالی برای بروز و ظهور استعدادهای خود پیدا نکنند.
مرکز آموزش پاد، یک سامانه ی جامع آموزش مجازی با قابلیت هایی منحصر به فرد است که در راستای ایجاد عدالت آموزشی و با شعار «آموزش با کیفیت، هر زمان، برای همه» طراحی و پیاده سازی شده است.
این مرکز برگزارکننده ی دوره های آموزش مجازی است که بدون محدودیت در مکان و زمان در اختیار اساتید و دانش آموزان عزیز ایرانی قرار گرفته است.
از ویژگی های مهم و کاربردی این بخش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- آموزش فراگیر:
در مرکز آموزشی پاد، تمامی معلمان واجد شرایط از سرتاسر کشور، می توانند دوره ی آموزش مجازی درس هایی را که تدریس می کنند؛ ایجاد کنند. این دوره ها شامل فیلم های تدریس، تکالیف، تمرین ها و هر آنچه که برای تدریس یک درس به عده ای از دانش آموزان نیاز است، می شود. برای مثال، یک دبیر ریاضی در تهران می تواند دوره آموزش درس ریاضی 2 را که خود تهیه کرده است، در مرکز آموزش بارگذاری کند و دانش آموزان علاقه مند از آن استفاده کنند. حال مشابه این کار را یک معلم در شهر خاش در استان سیستان و بلوچستان هم می تواند انجام دهد. این دوره ها می توانند هزینه دار یا رایگان باشند اما طبعا هزینه ی چنین دوره ای نسبت به کلاس حضوری آن بسیار کم تر و عملا قابل مقایسه نیست. بدین ترتیب، دانش آموزان می توانند با هزینه بسیار کم تر به دامنه ی وسیعی از دوره های آموزشی به صورت همزمان دست پیدا کنند و از بین آن ها، با توجه به شرایط و دلخواه خود بهترین را انتخاب کنند. در این بین، موقعیت زمانی و مکانی اهمیت خود را از دست می دهد و کیفیت کار است که حرف اول را خواهد زد. بدین ترتیب به طور همزمان معلمین و دانش آموزان از بستری یکسان برای تولید و استفاده از محتوای آموزشی بهره مند می شوند و در بستری یکسان به تحصیل و رقابت می پردازند.

 

2- پرسش و پاسخ:

یک دوره آموزشی در مرکز آموزش پاد فقط شامل تدریس مطالب، تعیین تکالیف نیست. قابلیت ارتباط با استاد در قالب پرسش و پاسخ نیز وجود دارد. بنابراین دانش آموز می تواند به راحتی از کلیه قابلیت های حضور استاد ولی به شکلی مجازی استفاده کند و در هر بخشی از درس که دچار مشکل شده است، سوال بپرسد و از جانب استاد پاسخ دریافت کند. بدیهی است که هر میزان پشتیبانی معلم از سوالات دانش آموزان بیشتر باشد، رغبت عمومی به محتوای آموزشی توسط ایشان افزایش خواهد یافت.

 

3- ترکیب با بخش آزمون ساز:
طبعا در هر کلاس یا دوره ی آموزشی، باید به روشی دانش آموزان را ارزیابی کرد. این مورد در مرکز سنجش پاد و در قالب آزمون انجام می شود. در پاد، این قابلیت وجود دارد که محتوای آموزشی در کنار بخش آزمون ساز قرار بگیرد و معلم ترکیبی دلخواه از این دو را برای دانش آموزان فراهم کند. بنابراین معلم می تواند سوالات آزمون را به دلخواه خود از بانک سوال بسیار گسترده پاد انتخاب و یا خود ثبت کند و آن را در اختیار دانش آموزان دوره قرار دهد تا ارزیابی لازم انجام شود. ضمنا معلم می تواند کسب حداقل نمره را شرط ادامه یا اتمام دوره قرار دهد، یا اینکه آزمون صرفاً وسیله ای باشد که دانش آموز دانش خود را با آن محک بزند.

 

4- انتخاب نوع زمان بندی کلاس و تعریف تقویم آموزشی توسط ارائه دهنده ی دوره:
معلم و ارائه دهندگان دوره می توانند تقویم آموزشی و نوع زمان بندی خاصی را برای کلاس خود معین کنند. به این معنا که برای مثال معلم می تواند تعیین کند که درس فیزیک 3 روزهای یکشنبه و سه شنبه بین ساعت 8-10 در دسترس باشد یا این که درس ها بعد از ساعت 8 روز یکشنبه بارگذاری شود و برای همیشه در دسترس باشد. از ویژگی های محبوب زمان بندی دوره ها در پاد، قابلیت زمان بندی به صورت خود گام است. یعنی دانش آموز هر زمان که خواست بتواند بر مبنای برنامه ریزی خود از این دوره استفاده کند. این موضوع تا حد زیادی دست ارائه دهندگان محتوا برای تبیین استراتژی آموزشی را باز می گذارد و انعطاف دوره های آموزشی را گسترده تر می کند.

 

5- قابلیت مرور و گزارش گیری پرونده های دانش آموزان:
تمامی فعالیت های دانش آموز در شبکه پاد، در پرونده ی دانش آموز ثبت می شود. دانش آموز و استاد می توانند هر زمان که مایل بودند به این پرونده مراجعه کنند و با تکیه بر مستندات موجود به تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی و روند پیشرفت و تغییر تحولات درسی دانش آموز بپردازند. علاوه بر آن ، سامانه پاد این قابلیت را دارد که آمارها و گزارش هایی را به صورت دوره های زمانی یا در هر دوره ای که نیاز به استخراج آن باشد و مطابق با شرایطی که آزمون دهنده تعیین می کند استخراج کند و در اختیار فرد قرار دهد.


6- ارتباط با سایر بخش های پاد:
با توجه به یکپارچگی سامانه پاد، قابلیت مراجعه دانش آموزان و معلمان از شبکه اجتماعی و فروشگاه به مرکز آموزش و بالعکس وجود دارد. برای مثال، معلم یک برنامه آموزشی برای دانش آموز در نظر می گیرد که انجام آن نیاز به خرید کتاب های خاصی یا محتوای ویدیویی خاصی دارد. در این صورت، معلم می تواند با استفاده از سامانه، امکان مراجعه مستقیم دانش آموزان از مرکز آموزشی به فروشگاه را فراهم کند که این اتفاق می تواند در فرآیندهای آموزشی ارزش افزوده ی زیادی را برای او ایجاد کند.


• مرکز آموزش (LMS) پاد در یک نگاه:
مرکز تخصصی آموزش مجازی، یادگیری بدون محدودیت در مکان و زمان
 برگزاری برترین دوره های آموزش مجازی دوره ای و خودگام
 دسترسی به تدریس بهترین اساتید کشور، تجربه ی حضور استاد در خانه
 امکان مدیریت و تعریف دوره های آموزشی برای اساتید و موسسات، همراه با کسب درآمد
 ارائه محتوای دوره ها در قالب فیلم، متن، فایل، تمرین و آزمون برمبنای ترتیب و فصل بندی مشخص
 قابلیت ارائه ی تقویم آموزشی برای هر دوره
 امکان ارتباط و تعامل استاد و دانش آموزان هر دوره و گزارش گیری از روند فعالیت دانش آموزان
 و ...