درباره مرکز مشاوره و برنامه ریزی پاد

مشاور در خانه شما!

از مشکلات عمده ی دانش آموزان در دوران تحصیل در مدرسه و به خصوص ایام کنکور، نداشتن برنامه ریزی و آشفتگی حاصل از آن است. اینکه نمی دانند با چه هدفی، چطور و از کجا باید شروع کنند و چگونه پیوسته و با انگیزه ادامه دهند. یکی از ارکان مهم برای موفقیت دانش آموزان، بهره مندی از مشاوره متخصصان مجرب و دلسوز این حوزه است. موضوعی که بسیاری از دانش آموزان به دلیل شرایط اجتماعی، اقتصادی و جغرافیای از آن بی بهره هستند. مرکز مشاوره پاد، جهت دسترسی همه ی دانش آموزان به مشاوران گوناگون در سرتاسر کشور و افزایش کیفیت خدمات مشاوره ای آموزشی طراحی شده است.
مرکز مشاوره پاد، رسالت خود را آموزش مهارت تفکر، برنامه ریزی و مدیریت آموزشی به دانش آموزان می داند و تلاش خود را بر حول محور ایجاد استقلال و توانمندی برنامه ریزی شخصی برای دانش آموزان متمرکز کرده است.
در مرکز مشاوره، دانش آموزان می توانند از طیف وسیعی از خدمات مشاوره ای بهره مند شوند. دامنه ی این خدمات بسیار گسترده است اما در قالب دو سرویس اصلی پوشش داده می شود:


محتواهای مشاوره ای در قالب متن، صوت و فیلم های کوتاه مشاوره ای در مورد موضوعاتی مانند برنامه ریزی، شیوه مطالعه درست، روانشناسی تحصیلی
مشاوران مختلف از سرتاسر کشور، می توانند محتواهای مشاوره ای خود را که مبنی بر محور آموزش است، در سامانه پاد بارگذاری کنند و آن را به صورت رایگان یا با قیمتی مشخص در اختیار دانش آموزان علاقه مند قرار دهند. این محتواها می تواند متناسب با زمان و ماه عرضه تنظیم شود یا فارغ از دسته بندی های زمانی باشند.
ضمنا این بخش با بخش پرسش و پاسخ ارتباط تنگاتنگی دارد و دانش آموزان می توانند سوالات مشاوره ای خود را مطرح و از مشاورین پاد و سایر کاربران پاسخ دریافت کنند.

 

• پکیج های مختلف برنامه ریزی تعاملی
پکیج های برنامه ریزی تعاملی، گستره ی وسیعی از خدمات مشاوره ای هستند که اساس آن ها بر ارتباط دانش آموز و مشاور بنا شده است. دانش آموز متناسب با پکیجی که خریداری می کند، یک نفر مشاور یا پشتیبان تحصیلی دریافت خواهد کرد. مشاور در تقویم هفتگی سامانه پاد برای او برنامه تعیین می کند و می تواند بر مبنای ارتباط با سایر بخش ها (مثلا بخش آزمون) از روند اجرای برنامه و پیشرفت او گزارش گیری کرده و بر این اساس نتیجه گیری کند. ضمنا دانش آموز بر مبنای سطح دسترسی پکیجی که خریداری کرده است می تواند با مشاور خود علاوه بر ارتباط در سامانه پاد، به صورت تلفنی و حضوری نیز در ارتباط باشد. تمامی زیر ساخت های لازم برای شکل گیری تعامل موثر بین مشاور و دانش آموز، در سامانه ی پاد طراحی شده است و موسسات آموزشی، معلمین و مشاوران گرامی می توانند با توجه به راهبردهای مد نظر خود، سامانه را متناسب با نیازهای پیش رو شخصی سازی کنند.

 

• مرکز مشاوره پاد در یک نگاه:
مرکز تخصصی مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی جامع نگر
 ارائه محتوای مشاوره ای تحصیلی، خانواده و روانشناسی، تغذیه و سلامت در قالب متن، صوت و فیلم
 ارائه ی پکیج های برنامه ریزی متنوع بر مبنای شرایط مختلف دانش آموزان
 ارائه تقویم برنامه ریزی برای هر دانش آموز و پشتیبانی پیوسته دانش آموزان از طریق سیستم هوشمند برنامه ریزی
 ارتباط مستمر مشاور و دانش آموز، گزارش گیری روال انجام برنامه و روند پیشرفت تحصیلی
 برگزاری همایش های متنوع مشاوره و برنامه ریزی
 و ...