روش های بازگرداندن کالا

پاد در راستای جلوگیری از سردرگمی و آشفتگی های موجود در انتخاب منابع کنکوری مناسب، بستری را برای ارائه ی بهترین محصولات کنکوری با مشخصات فنی و محتوایی، بررسی های کارشناسانه و امکان مقایسه ی این محصولات فراهم آورده است. بنابراین محتوای ارائه شده در مورد هر محصول صرفا جهت اطلاع رسانی بوده و جنبه مشاوره یا قضاوت در مورد آن محصول را نخواهد داشت. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آن ها و پاد مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.

ارزش افزوده پاد ارائه مجموعی از محتواها و محصولات در حوزه کنکور، با رعایت اصل بی طرفی است.

بنابراین مخاطب می تواند با بررسی مشخصات کالاهای مورد نظر خود و بررسی و مقایسه آن ها با محصولات مشابه (به دور از تبلیغات مشمئز کننده) و همچنین استفاده از نظرات سایر کاربران به انتخاب مناسبی برسد.

در عین حال پاد علاوه بر ارائه این خدمات، جهت جلب رضایت مشتریان خود و رفع مسائل و مشکلات احتمالی، خدماتی را در چارچوب پشتیبانی و خدمات پس از فروش در نظر گرفته است و مشتری می تواند در صورت دارا بودن شرایطی که در ادامه آمده است؛ محصول خریداری شده را به پاد بازگرداند.

قبل از اینکه شرایط ضمانت نامه 7 روزه بازگرداندن کالا مطرح شود به این نکته مهم توجه داشته باشید که کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند (مانند کتاب) دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند؛ اما برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند (مثل مجموعه DVD)، پاد 7 روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است

شرایط بازگرداندن کالا

شرایط و موارد استفاده از ضمانت نامه 7 روزه بازگشت کالا به شرح زیر است:

1) اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

 1. - اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز کاری پس از دریافت کالا، به مرکز پشتیبانی پاد اطلاع داده شود.
 2. - لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 3. - استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دیجی‌کالا بازگردانده شود.
 4. - برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 5. - این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.
 6. - همچنین پاد مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.

2) اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

 1. - وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد پشتیبانی پاد از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
 2. - عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.
 3. - در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 4. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به پاد بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

3) اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

 1. - اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات پاد (شماره تلفن 88545166-021) اطلاع داده شود.
 2. اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز کاری‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
 3. - در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

4) اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

 1. - آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به مرکز پشتیبانی پاد اطلاع داده شود.
 2. - لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به پاد بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 3. - در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به دیجی‌کالا بازگردانده شود.

روش های ارسال کالا

 1. - لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
 2. از ارسال کالا بدون هماهنگی با مرکز پشتیبانی جداً، خودداری کنید.
 3. - برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود.
 4. - برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
 5. - فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.
 6. اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

 7. - در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.
 8. از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

 9. - اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با پاد تماس بگیرید.
 10. - از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.
 11. - بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.
 12. تهران- ....

روش محاسبه هزینه های ارسال

 1. اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان مرکز پشتیبانی پاد برسد، هزینه‌های ارسال به عهده پاد است.
 2. برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به پاد ارسال شود
 3. در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان دیجی‌کالا، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

روند رسیدگی به درخواست مشتری، پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش

کارشناسان پشتیبانی پاد ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان پادتایید شود،کالا تعویض خواهد شد.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ پاد بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، پاد تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

 1. اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و پاد در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
 2. پس از دریافت و پذیرش کالا توسط دیجی‌کالا، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.
 3. کارشناسان فنی پشتیبانی برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و کالاهای ارائه شده در سایت پاد هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
 4. - از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
 5. - ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش پاد است.

ارائه ی درخواست به مرکز مشاوره پاد

با شماره تلفن 22896319 - (021) مرکز پشتیبانی تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در صفحه "تماس با ما" برای مرکز پشتیبانی ارسال کنید.